Ana Sayfa | Hermoroid Türkiye Hakkında | Op. Dr. Burhan Bilgin | Bize Ulaşın

Son 5 Soru ve Cevap Tümünü  Görüntüle
Ramazan yıkıl-Hemoroid
Hocam merhaba. Bir hafta önce peçetede belirgin rektal kanama yaşadım bu üç gün ...
Serhat Yalçınkaya-Tromboze hemoroid
Merhaba,
7-8 yıldır hemoroid hastasıyım.50 gün önce saat 6-11 hizasında tromb...
mushab umeyr-basur ameliyati
Hocam 20gun once basur ameliyati oldum.makatta ucu sari sivilce gibi bisey cikti...
serkan gungor-maka ici kasintisi
merhaba benim sorum makat ici kasintisiyla ilgili uzun zamandir var prof. doktor...
melih serde --makat kanaması
zaman zaman olan makat kanamalırım 2 gündür arttı.sizce hemoroid olabilrmiyim?

Sıkça Sorulan Sorular Tümü
Hemoroid hastalığının belirt

Ağrı

Hastalar bu şikayetlerini tam olarak ifade edemezler. Sanc...

Hemoroid Hastalığının Nedenl

Buna ek olarak hastalığın şiddetlenmesine neden olan faktörler şunlar...

Hemoroid Hastalığı Nedir

azı kişilerde anüs (makat) ve rektum (kalın bağırsağın son böl&u...

Ameliyat Sonrası Tümü
Amaliyattan Sonra

1- Günde 3 defa olmak üzere, tok karnına hemen MELİSA veya REZEN...

Amaliyattan Sonra

1-) Hijyene önem verilmeli

2-) Yaranın bakımına özen ...

Kabız olmamak için

1-) Posalı gıdadan zengin beslenilmelli

2-) Tahıl yenmeli

...

Hemoroid Belirtileri Tümü
HEMOROİD BELİRTİLERİ

Rektal kanama (makattan taze kırmızı renkli kanama),
Ağrı,
...

Hemoroid Belirtileri

Hemoroidleri ve hemoroidlerin tekrarını önlemek için;sağlıklı ...

Hemoroid Belirtileri

 Günümüz hastalıklarından en sorunlu olanlarından biri...

Hemoroid Tanıları Tümü
Hemoroid Tanısı

Hemoroidal hastalığın tanısında muayene ve endoskopi (sigmoskopi ve kolono...

Endoskopi

Endoskopi

İnsan bedeninin dış ortamdan soyutlanmış iç bo...

Sigmoidoskopi

Sigmoidoskopi

Sigmoidoskopi işlemi kolonoskopinin kısa şeklidir...

Tum Soru ve Cevaplar
Ramazan yıkıl  -  11 Eylül 2015 Cuma tarihinde Hemoroid konusu ile ilgili sordu.
Soru   Hocam merhaba. Bir hafta önce peçetede belirgin rektal kanama yaşadım bu üç gün her tuvaletimde oldu.sonra kanama durdu .yalnız anal bölgemde iki tane memenin çıktığını gördüm- ve incelediğimde fissüre yakın çok ufak bir yırtık var.gün boyu tırmalanma hissi ve kaşıntı hissi var.dışkılamada zorluk çekebiliyorum sizce fissür mü hemoroidmi
Cevap  

Merhaba

Anlatımlarınızdan kronik hemoroid rahatsızlığı nedeniyle 3. derece seviyesinde rahatsızlıklarınız mevcut. Bazen makat arka kısmında çatlak (fissür) yarası olabilmektedir.

Bu durumda operasyon ile düzelme soz konusu olacaktır. HemoClin Jel adlı ürün ile şikayetleriniz hafifleyebilir ancak operasyon için hastanelerin Genel Cerrahi polikliniklerine başvurmanız halinde genel cerrahi uzmanı meslektaşımız sorununuzu çözecektir.

Geçmiş olsun dileklerimi  sunarım, Umarım en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz,

 

Op.Dr.Burhan Bilgin

Serhat Yalçınkaya  -  21 Ağustos 2015 Cuma tarihinde Tromboze hemoroid konusu ile ilgili sordu.
Soru   Merhaba,
7-8 yıldır hemoroid hastasıyım.50 gün önce saat 6-11 hizasında trombüs oluştu ve hemen diyet ile birlikte ilaç tedavisine başladım.10 günde şiddetli ağrılar sona erdi şu an çok nadir olarak cılız sancılar gelip gidiyor (2-3 sancı oluyor ve hemen kayboluyor).2-3.derece seviyesindeki internal hemoroid sorunum diyet ve ilaç(doxi.... ve pro.gly... fitil) tedavisine çok iyi yanıt verdi.Mucizevi bir şekilde defekasyon sonrası memeler artık dışarı çıkmıyor.Ancak şu an sorunum trombüsün olduğu taraftaki şişlik.Bu şişlik hala inmedi.Biri proktolog olmak üzere iki ayrı doktora gittim ve 2 ayrı yorumla karşılaştım.Bir doktor trombüs sonrası oluşan şişliğin 6 aya kadar kaybolacağını ameliyatın gereksiz olduğunu(diğer memelerin bant ligasyonla tedavi edilebileceğini) diğer doktor ise bu şişliğin inmeyeceğini ve bir memeye cerrahi müdahale diğerlerine bant ligasyon yapılabileceğini belirtti.Hocam trombüs sonrası bu şişlik inermi?Değerli yorumunuzu merakla bekliyorum.Saygılarımla...
Cevap  

Merhaba

Anlatımlarınızdan kronik hemoroid rahatsızlığı nedeniyle 2.-3. derece seviyesinde rahatsızlıklarınız  artı trombus mevcut.

Bu durumda bant ligasyonu ve medikal tedavi (Hemoclin jel de kullanabilirsiniz) ile düzelme soz konusu olacaktır. HemoClin Jel adlı ürün ile şikayetleriniz hafifleyebilir ancak bant ligasyonu veya infrared operasyonu için hastanelerin Genel Cerrahi polikliniklerine başvurmanız halinde genel cerrahi uzmanı meslektaşımız sorununuzu çözecektir. Trombus boyutu ve size verdiği rahatsızlık müdahale ile boşaltılmasını gerektirebilir. Medikal tedavi (sulu gıdalar, sebze, lifli gıdalar, ılık su oturma banyolrından sonra Hemoclin jel makat bölgesine sürülmesi gibi önlemlerle 3 ay gb. Bir donemde boyutu küçülür.

 

Geçmiş olsun dileklerimi  sunarım, Umarım en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz.

 

Op.Dr.Burhan Bilgin

mushab umeyr  -  14 Ağustos 2015 Cuma tarihinde basur ameliyati konusu ile ilgili sordu.
Soru   Hocam 20gun once basur ameliyati oldum.makatta ucu sari sivilce gibi bisey cikti ve bu durum korkutuyor beni sizce ne yapmalyim oneriniz icin tsk ederim
Cevap  

Merhaba,

Bahsettiğiniz kullanılan dikiş materyalleriyle ve operasyonla alakalı bir iltihap olabileceği için  ameliyat olduğunuz hekime başvurunuz.

Geçmiş olsun.

İyi ve sağlıklı günler dilerim.

serkan gungor  -  01 Nisan 2012 Pazar tarihinde maka ici kasintisi konusu ile ilgili sordu.
Soru   merhaba benim sorum makat ici kasintisiyla ilgili uzun zamandir var prof. doktora da gittim ama sorun cozulmedi.ozellikle kareket halindeyken bu sorunum artiyor.bundan kurtulmanin yolu nedir saygilar
Cevap  

Hemoclin içerik olarak makatta tuvalet yapılması sırasında gelişen yüklenme basıncını ve ıkınmayı  azaltan rahat tuvalet yapılmasını sağlayan, kimyasal ve fiziksel olarak makatın tahriş olmasını önleyen, doğal iyileşme sürecini hızlandıran ve ayrıca anti-bakteriyel  doğal içeriği olan 2QR Patentli  bir üründür. Hemoclin’in İngiltere’den Fransa’ya kadar tüm Avrupa’da yüzbinlerce kullanıcısı mevcuttur.

 

Hemoclin, dışkılama sırasında ıkınma ve zorlanmaya bağlı kanama, kaşıntı, yanma ,huzursuzluk şikeyetlerinizi   giderir. Makat bölgesinin hastalık olarak  en sık nedeni Hemoroid ve anal fissür hastalığıdır.. Bıçakla kesilir gibi yanma ve huzursuzluk ağrı fissürlerde daha belirgindir. Kanama daha azdır birkaç damla olabilir ve hemoroid gibi aşırı kanama olmaz..

Hemoclin’in Hemoroidal hastalığının  ve anal fissürün  erken dönemlerinde tedavi edici etkisi daha belirgindir. Şikayetlerin giderilmesinde Hemoclin Kullanıcı memnuniyeti %90.dır.Garantili tanıtım ve satışımız yoktur. ürünü inceleyerek alıp almama konusunda kararınızı kendiniz veriniz.

Devam eden şikayetleriniz veya  Uzun süren şikayetleriniz varsa genel cerrahiye muayene olunuz.

 

Hemoclin sertifikalı ve uzmanların da önerdiği bir üründür..HemoClin İçerikleri ve etkileri ekli dosyalardadır. Kortizon içermez.

 

İlk 10 gün günde 3-4 kez daha sonra sabah akşam özellikle ılık su oturma banyolarından sonra ve her tuvalete çıkmadan önce ve sonra kullanınınız. Maksimal etkinlik için 3 aylık kullanım öneririz. İç hemoroidlerde ve iç makat şikayetlerinizde jel formu, dış makat şikayetlerinizde, hemoroidlerde sprey formunu öneriyoruz. İç ve dış bölgede şikayetiniz varsa jel ve sprey formunu beraber kullanınız., Yakınınınzdaki eczaneden depolar kanalıyla getirtebilirsiniz. Jel ve sprey formu için daha fazla bilgi   http://www.hemoclin.com.tr/ adresini ziyaret ediniz.

 

Sağlıklı günler dileriz,

 

Hemoclin Ürün Danışma

melih serde -  -  16 Aralık 2011 Cuma tarihinde makat kanaması konusu ile ilgili sordu.
Soru   zaman zaman olan makat kanamalırım 2 gündür arttı.sizce hemoroid olabilrmiyim?
Cevap   Zaman zaman olan ve son dönemlerde artan kanamalar hemoroid olabileceği gibi,daha ciddi nedenlerle de olabilir.Kabızlık ve tuvaletin yapılması sırasında özellikle yırtılır veya bıçakla kesilir gibi olan ağrılar Anal Ffissür denilen makattaki çatlak veya yırtık nedeniyledir.Burada Ayrımı doktorunuzun muayenesi yapacaktır.
Levent Turfanlı  -  16 Aralık 2011 Cuma tarihinde kabızlık konusu ile ilgili sordu.
Soru   Sürekli olarak kabızlık sorunum var.Ne ilaç aldıysam yaramadı.sizce hemoroid nedeniylemidir.
Cevap   emoroid hastalığı ve kabızlık birlikte görülen ve önemsenmesi gereken sorunlardır.Hemoroid hastalığı artan makat içi basıncının kabızlıkla daha da artması veya özellikle tembelleşen ve etkili olarak kasılmayan atıkları tahliyede yetersiz kalmış kalın bağırsak nedeniyle tuvalette aşırı ıkınmak ve hemoroid damarlarının normalde tutunduğu yerden daha aşağılara sürüklemesi ile hemoroid hastalığı gelişir.Bazen de kabızlık diye kişinin tarif ettiği sorunun kalın bağırsağın ciddi bir hastalığı sonucu olabilir.Lifli gıda,bol su ve düzenli eğzersizlerle düzelmeyen kabızlık sorununuz varsa sağlık danışmanınızla görüşmeniz daha doğru olacaktır.
melih serde -  -  16 Aralık 2011 Cuma tarihinde makat kanaması konusu ile ilgili sordu.
Soru   zaman zaman olan makat kanamalırım 2 gündür arttı.sizce hemoroid olabilrmiyim?
Cevap   Zaman zaman olan ve son dönemlerde artan kanamalar hemoroid olabileceği gibi,daha ciddi nedenlerle de olabilir.Kabızlık ve tuvaletin yapılması sırasında özellikle yırtılır veya bıçakla kesilir gibi olan ağrılar Anal Ffissür denilen makattaki çatlak veya yırtık nedeniyledir.Burada Ayrımı doktorunuzun muayenesi yapacaktır.

Hemoroid Ameliyatları
Alternatif Tedaviler
KANSER HASTALIĞI İÇİN NE TİP CERRAHİ GİRİŞİMLER (AMELİYATLAR) YAPILMAKTADIR ?

Kanser hastalığı için cerrahi girişim bir çok amaçla yapılmaktadır.Bir bölgede sınırlı olan kanser hastalığının geride gözle görünen hiçbir parçası kalmayacak ...

AMELİYAT ÖNCESİ DOKTORUNUZA SORMANIZ GEREKEN SORULAR NELERDİR ?

Hastalığınız ve tedavisi hakkında ne kadar fazla bilgi sahibi olursanız hastalığınızla o kadar iyi başa çıkarsınız. Bu nedenle ameliyat kararını verirken doktorunuza aşağıdaki sor...

AMELİYAT NELERİ İÇERİR ?

Her hastanın ameliyat döneminde yaşağı tecrübe farklıdır. Bunu belirleyen çok sayıda faktör vardır. Hangi hastalığın tedavi edildiği, hangi cerrahi girişimin yapıld...

ALTERNATİF TEDAVİ YÖNETİMİ

Alternatif tedavi yöntemlerine başvurmadan önce lütfen doktorunuz ile görüşünüz.

...
KLASİK HEMOROİD AMELİYATI

İlk defa tarif eden cerrahın adını taşıyan veya yöntemi çağrıştıran isimle anılan birçok ameliyat türü(milligan Morgan,reclus vs) vardır.Klasik Cerrahi Yon...

TEKNOLOJİ İLE YAPILAN KLASİK HEMOROİD AMELİYATLARI

Klasik ameliyatta kullanılan neşter yerine kesilecek yeri yaktıktan sonra keserek yapılan ameliyattır.Kesilecek doku önce yakıldığı için daha az kanama olur.Normal basur ameliyatına önemli bir ...

Ramazan yıkıl  -  11 Eylül 2015 Cuma tarihinde Hemoroid konusu ile ilgili sordu.
Soru   Hocam merhaba. Bir hafta önce peçetede belirgin rektal kanama yaşadım bu üç gün her tuvaletimde oldu.sonra kanama durdu ..
Cevap  

Merhaba

Anlatımlarınızdan kronik hemoroid rahatsızlığı nedeniyle 3. derece seviyesinde rahatsızlıkların...


Serhat Yalçınkaya  -  21 Ağustos 2015 Cuma tarihinde Tromboze hemoroid konusu ile ilgili sordu.
Soru   Merhaba,
7-8 yıldır hemoroid hastasıyım.50 gün önce saat 6-11 hizasında trombüs oluştu ve hemen diyet ile birlikte il..
Cevap  

Merhaba

Anlatımlarınızdan kronik hemoroid rahatsızlığı nedeniyle 2.-3. derece seviyesinde rahatsızlıkla...


mushab umeyr  -  14 Ağustos 2015 Cuma tarihinde basur ameliyati konusu ile ilgili sordu.
Soru   Hocam 20gun once basur ameliyati oldum.makatta ucu sari sivilce gibi bisey cikti ve bu durum korkutuyor beni sizce ne ya..
Cevap  

Merhaba,

Bahsettiğiniz kullanılan dikiş materyalleriyle ve operasyonla alakalı bir iltihap olabileceği ...


serkan gungor  -  01 Nisan 2012 Pazar tarihinde maka ici kasintisi konusu ile ilgili sordu.
Soru   merhaba benim sorum makat ici kasintisiyla ilgili uzun zamandir var prof. doktora da gittim ama sorun cozulmedi.ozellikl..
Cevap  

Hemoclin içerik olarak makatta tuvalet yapılması sırasında gelişen yüklenme basıncını ve ıkınm...


melih serde -  -  16 Aralık 2011 Cuma tarihinde makat kanaması konusu ile ilgili sordu.
Soru   zaman zaman olan makat kanamalırım 2 gündür arttı.sizce hemoroid olabilrmiyim?..
Cevap   Zaman zaman olan ve son dönemlerde artan kanamalar hemoroid olabileceği gibi,daha ciddi nedenlerle de olabilir.Kabızlık ...

 
Videolar
© 2012 Hemoroid Türkiye | Kullanım Koşulları | Gizlilik Sözleşmesi AnaSayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Uzmanımıza Sorun | Op. Dr. Burhan Bilgin | İletişim